Tregu, Kjo eshte koha per tu bere me shtepi

Nëse do të kërkonit për momentin më të mirë për t’u bërë më shtëpi, ky mund të ishte më i përshtatshmi. Janë një serë faktorësh që e bëjnë këtë një ndër momentet më të përshtatshme për të investuar në blerjen e një apartamenti për ata që e kanë planifikuar. Çmimi apartamenteve po rritet me ritme shumë të ngadalta, madje rritja është e pakonsiderueshme sipas Bankës së Shqipërisë.

Tregu, Kjo eshte koha per tu bere me shtepi

Cili është statusi i çmimeve të Real Estate-s ne Europë?

STUDIM

Cili është statusi i çmimeve të Real Estate-s ne Europë?

Bukureshti është më i liri për të blerë, Dublini më i shtrenjti, Brukseli i fortifikuar nga rënia e çmimeve.

Turistet e Huaj blejne pasuri të patundshme ne Shqipëri

Bashkë me turistët me origjinë shqiptare dhe emigrantët, këtë vit kanë nisur të hyjnë në vendin tonë edhe grupe turistësh nga Britania e Madhe, Holanda, Gjermania, Rusia, Franca, SHBA-të, si dhe nga vende që njihen për një turizëm jo të vogël si Italia, Kroacia dhe Mali i Zi. Sipas të dhënave nga Ministria e Turizmit dhe agjencitë turistike kryesore në Tiranë, turistët përveç frekuentimit në vendeve më piktoreske të vendit tonë, kanë qenë të interesuar edhe për të kryer blerje pasurish të patundshme në vendin tonë.

INVESTIMET NE SHQIPËRI

 

Shqipëria është një vend Mesdhetar në Evropën Juglindore. Ajo kufizohet nga Mali i Zi në Veri, Kosova në Verilindje, Maqedonia në Lindje dhe Greqia në Juglindje. Ajo laget nga deti Adriatik në Perëndim dhe deti Jon në Jugperëndim. Shqipëria ka një sipërfaqe totale prej 28,748 kilometra katrorë. Bregdeti i saj është 362 kilometra e gjatë dhe shtrihet përgjatë detit Adriatik dhe Jon.  Shqipëria ka një popullsi prej 3,544,841 me një rritje të popullsisë prej 1,06% në vit. Kryeqyteti i Shqipërisë është Tirana. Disa nga qytetet kryesore të Shqipërisë janë Durrësi,Shkodra, Lezha, Fieri, Vlora, Saranda, Gjirokastra, Korca etj.

Si te zgjedhesh Kredine Hipotekore

Tregu i krepe hipotekore

Gjithkush mund te mendoje se te zgjedhesh kredine me te mire hipotekore eshte e lehte. Ne fakt, nuk eshte aq e thjeshte! Me poshte ju do shikoni se cilat jane hapat qe ju duhet te ndermerrni per te zgjedhur kredine me te mire per ju.

Financimi

Financimi eshte shuma e parave qe ju mund te merrni kundrejt vleres se prones. Le te supozojme se banka financon 70% te vleres se shtepise; atehere, kjo do te thote qe nese vlera e prones tuaj eshte 100,000 ju mund te merrni hua 70,000 euro ose 70% financim.

Pasqyra e Tregut Imobiliar

Aktualisht, oferta e pronave rezidenciale vlerësohet të jetë në rreth 8 % të parkut imobiliar, por çmimet vazhdojnë të mbeten relativisht stabël. Diversiteti i ofertës dhe i ofertuesve është gjithashtu i madh, si përsa i takon tipit të pronave, zonave apo çmimeve. Megjithatë kërkesa vazhdon të pësojë ndryshime dhe fluktuon në funksion të pritshmërisë së konsumatorëve, gjendjes së tyre ekonomike si dhe kontekstit të përgjithshëm socio-politik që karakterizon vendin.

Immokontakt, Kontakt, Homeplan - Promocion tek "Fusha e Aviacionit"

Sot Immokontakt zhvilloi një promocion tek “Fusha e Aviacionit”, një pikë me lëvizje njerzish. Synimi ishte të promovonim të gjitha pronat , për të cilat Immokontakt ofron shërbimin e tij. Stafi i Immokontakt i foli njerzve sot për Kontaktin, Homeplanin, dhe të gjitha pronat e tjera: apartamente, vila, magazina, troje etj.. Shpërndamë disa broshura të ndryshme si: Kontakt Magazine, Kontakt Sign, Koncept Nj, Homeplan dhe flet-volante për magazinën, trruallin, vilën etj.

Immokontakt, Kontakt, Homeplan - Promocion tek "Fusha e Aviacionit" -1
Immokontakt, Kontakt, Homeplan - Promocion tek "Fusha e Aviacionit" 2
Immokontakt, Kontakt, Homeplan - Promocion tek "Fusha e Aviacionit" 3
Immokontakt, Kontakt, Homeplan - Promocion tek "Fusha e Aviacionit" 4

Tani më e lehtë të blesh shtëpi me IMMOKONTAKT, klikoni tek www.immokontakt.al

 

Tani mjafton nje klikim dhe mund te gjeni shtepine e endrrave tuaja. Kompania KONTAKT, me sloganin e saj, “Te ndertosh eshte me shume se cfare duket”, ju ofron qe nga shtepia, zyra apo kudo qe jeni, te mund te informoheni dhe te zgjidhni mes ofertave qe ne ofrojme, vetem duke klikuar ne www.immokontakt.al, dhe me pas çdo gje do te jete ne doren tuaj.

Keshtu tani, nese keni menduar te blini nje shtepi apo nje prone, mjafton vetem te keni te qarta preferencat tuaja dhe pa u munduar qe te shkoni ne terren e gjeni banesen e endrrave tuaja. Per here te pare nepermjet nje klikimi ne faqen zyrtare te IMMOKONTAKT, ju gjeni online nga shtepia, vendndodhjen, planimetrine, projektin dhe arredimin me te mire per apartamentin tuaj.

Cilat janë shpenzimet e një kredie për shtëpi?

Shpenzimet e një kredie për shtëpi zakonisht ndryshojnë në varësi të bankave. Padyshim që shpenzimet janë një nga pikat që klienti duhet të shoh më me kujdes me qëllim që të bëjë zgjedhjen e duhur.

Më poshtë keni një pasqyrë të detajuar mbi shpenzimet me të zakonshme që hasen në aplikimin e një kredie për shtëpi.

*** Immokontakt iu uron Gëzuar Krishtlindjet! ***

Pages

^ Back to Top